• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal

mahmut tarık

mahmut tarık
mahmuttarik@tabusal.com
pas tutmuş bir yara için taşlama
22/11/2016

bir şapka düştü, ilik burunlarından insanların. mezatta satılan bir nefesin pazarlığını edindi soyu insanoğlunun. hırsla küçüldü vicdan denen yumru. 

insana, tanrısının saltanatı tuhaf bir üveylikti. ki insan özünde kusurlarından ibaretti. tanrıysa kusurun sebebi...

peki ya iyimserlik, en afili biçimde tanrısal bir kusur sayılabilirdi. lakin tanrı hakkında iyimser düşünceler beslemedik biz...

biz ki tanrılar değildik. tanrının aynaya bakıp hayranlığını dile getirdiği yansımalarıydık. bir de kendimize dair ucuz bir sitemdik.

ve o sitemsel lirizmin şiiri, haylaz bir keşişin uçkurunda yadırganırken;

şeytanlarını taşlayan ah o diri ıslaklık, gecenin mahreminde ecinnilere söylendi. ayetlerinde sıska tanrısının küçüklüğü ve derinlerinde kurallı bir ünlem yadsındı.

zaman istisnaların kesişimidir sevgili masa. hayat dediğin absürd bir kilişedir. bağlaçlar bizi ters çevrilmiş sandalyelere oturtur. sevinçlerimiz, keder eksikliklerimizdir.

fazladan bir gün daha yaşamak içindir çektiğimiz bunca acının tortusu.

çok şeyler kirlettik biz.

rüzgarımıza çarpan her eşyanın yasını tuttuk. hırsımıza emanet ettiğimiz yazgımızın esiri olduk. zamanın eğriliği kötürüm bir bükülmenin kapısını açtı. ve sonunu düşünmek bile istemediğimiz bir hikayenin ikinci sınıf kahramanı oluverdik.

doğanın hışmındayız şimdi. çünkü biz, kutsal kitapların o sahte hiyerarşisinin kırışmış allamelerini oynuyoruz sıralanarak. özümüzden koptuk. ve yok oluyoruz birer birer.

keşke bundan yorulsaydık. doğruluk dediğimiz emanet lafların şovenistliğini bu denli gaddarca yapmasaydık. kusurlarımızın kutsallığını birbirimize merhametli ellerle uzatabilseydik.


hayat, bahsedilenden kısa;
öyleyse,
yaşasın, ölüme inananlar!
yaşasın, üstüne katanlar! Paylaş | | Yorum Yaz
755 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

resimli fil tarihi - 03/02/2018
çaresizliğin felsefesi - 23/11/2015
aşk atları - 13/07/2015
bir bayrak satıcısına ağıt - 31/05/2015
 Devamı

Yorumlar

     24/10/2017 21:57

Yazı sitiliniz harikadır. Her cümlesi yüreğimize değen sızıdır. Üstü kabuk bağlayan yarayı ıslak göz yaşları sürmektir. Tebrikler "dost "
Tuanna Güzel

Videolar