• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
"Charlie değilim ve ama siz sadece ikiyüzlüsünüz"

Mehmet Efe

Rupert Murdoch, bütün Müslümanların Charlie Hebdo katliamı için sorumlu tutulması gerektiği çağrısı yaptı. Cevaben diyebilirim ki "çoğu Hristiyanlar barş-severdir ama içlerinde büyüyen dev Rupert Murdoch kanserini tanımlayıp yok etmedikçe, hepsi sorumlu tutulmalıdır." Ama bunu bile yapmaya içim rahat değil. Çünkü Murdoch'la aynı seviyeye düşmüş gibi hissediyorum.

 
Kurbanlar için üzgünüm ve biz Müslümanlar değerlerimizi aşağılayan şiddet çılgınlarının bizim adımıza işledikleri suçlarla yüzleşmeliyiz.
 
Ne var ki, bu "Hepimiz Charlie Hebdo'yuz" ('ve sen de ya böyle dersin veya teröristsin') kampanyasına, iğrenç düzeyde ırkçı karikatürlerin yeniden yayınlanması çağrılarına, Müslümanların Paris cinayetleri için özür dilemesi ve/veya sorumlu tutulması gerektiği çığlıklarına "yeter artık" demekten alamıyorum kendimi.
 
Artık yeter! Hayır, Paris Katliamı için özür dilemeyeceğim ve sorumlu da değilim. Siz Rupert Murdoch ve onun dünya hakimi medya imparatorluğu News Corp şirketi için özür dileseniz bile. Charlie Hebdo'nun sözde mizahının okurları tarafından aşağılanan, terörize edilen, şeytanlaştırılan, saldırılan milyonlarca Müslüman için özür dileseniz bile. Ve Afrika'da, Bosna'da, Irak’ta, Afghanistan'da, Gazze'de, Suriye'de katledilen, bombalanan, işkence edilen, ölüme terkedilen milyonlar için. Veya Hristiyan Terörist Anders Behring Breivik'in eliyle katledilen çocuklar için veya insansız hava uçakları eliyle her gün katledilen çocuklar için özür dileseniz bile...
 
Hayır, özür dilemeyeceğim. Siz Ortadoğu'daki koalisyonlarınız eliyle öldürülen, hapsedilen, infaz edilen sayısız yazar, gazeteci ve sanatçı için özür dileseniz bile.
 
Hayır, Charlie Hebdo katliamı için özür dilemeyeceğim çünkü ben yapmadım, bir Müslüman olarak böyle cinayetler işleyemem de. Ve siz ikiyüzlüler, en azından, ektiğinizi biçeceğinizi, herkes için istenmeyen adaletin herkes için terör üreteceğini ve başkalarına reva gördüğünüz terörün mutlaka sizin de kapınızı çalacağını öğreninceye kadar kesin sesinizi.
 
Yahudi arkadaşım Brian Stokes'un dediği gibi: "Kendileri adına yapılan herhangi bir eylem için Müslümanlar Hristiyanlardan, Yahudilerden, Hindulardan, Budistlerden ve Ateistlerden daha fazla sorumlu değildir."
 
I AM NOT CHARLIE HEBDO AND YOU ARE BUT A HYPOCRITE (English)
 
I could say, "maybe most Christians are peaceful, but until they recognize and destroy their giant Rupert Murdoch cancer they must be held responsible", in response to Rupert Murdoch's call for all Muslims to be held responsible for ‪#‎CharlieHebdo‬ Massacre. But I feel I shouldn't even do that. Makes me feel like falling to the same despicable low as Murdoch.
 
I feel sorry for the victims and we Muslims must deal with the the insults done to our beliefs by violence crazed Muslims and by the crimes perpetrated in our name.
 
However, this "We Are Charlie Hebdo", ('and if you don't say it you are terrorist') campaign, calls to reprint the disgustingly racist caricatures and those asking Muslims to apologize for the heinous attack in Paris, I can't help myself but say that's enough!
 
That’s enough! No I am not responsible and I will not apologize for the ‪#‎ParisShooting‬. Even if you apologize for the likes of Rupert Murdoch and his global media empire News Corp, or the ‪#‎Muslims‬ terrorized, ridiculed, DEMONIZED, De-Humanized, attacked by the readers of Charlie Hebdo’s so-called satire, and the Millions murdered, maimed, tortured, left to die in ‪#‎Africa‬, ‪#‎Bosnia‬, ‪#‎Iraq‬, ‪#‎Afghanistan‬, ‪#‎Gaza‬, ‪#‎Syria‬ or by ‪#‎Christian‬ ‪#‎Terrorist‬ Anders Behring ‪#‎Breivik‬ or the collateral children blown up by ‪#‎drones‬ every day...
 
No, I will not apologize even if you apologized for the countless journalists, writers, artists murdered, jailed, executed by your coalitions in the ‪#‎MiddleEast‬
 
No, I will not apologize for Charlie Hebdo massacre because I didn't do it and as a ‪#‎Muslim‬ couldn't commit such murders and you ‪#‎hypocrites‬ can piss off until such a time that you you at least understand that "what goes around does come around", that justice not for all will always breed terror for all and that the terror you are willing onto others, will always knock on your door.
 
As my Jewish friend Brian J. Stokes put it, "Muslims are not responsible any more than Christians, Jews, Hindus, Satanists, Buddhists, Objectivists and Atheists are responsible for any one of their members' actions."
 
 
 
 
Not: Mehmet Efe'nin yayınladığımız yazısı Facebook sayfasından alınmıştır.
 
Twitter: @guneyli_cocuk

  
1233 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın