• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal

Anasayfa

Şu söz doğrudur: İyi bir insana kötü bir şey yaptırmak istiyorsanız önce Tanrı’ya inandırın. Sonra, örneğin “Tanrı şunu öldürmeni istiyor, farz” deyin, göreceksiniz gözünü kırpmadan yapacaktır…
Öncelikle meseleye teorik açıdan yaklaşmak gerekir; zira teori ve pratik bir bütünün iki yarısıdır. Bir şeye inanırsınız, bir düşünce ve dünya görüşüne sahip olursunuz, sonra da bunu pratiğe dökersiniz. Dolayısıyla teori sakat olduğunda pratikten hayır gelmez.
Kürtler hiçbir zaman Kur’anı hatmedemezler Dururlar çünkü Enfal suresine geldiklerinde!
Allah’ım özrümü kabul et! Allah’ım aklım erdiğinden beri seni tanımaya çalışıyorum. Seni tanımaya çalışırken bir sürü hatalar yaptığımı anladım ve bu yüzden özür diliyorum.
düşünün hele, anlamsız bir sözcüğün anlamını açıklamaya çalışmak kadar gereksiz bir eylem var mıdır? ya da aynı şeye bakan iki kişinin gördüklerini birbirine anlatması kadar gereksiz bir iş?
İçimde nesli tükenmiş balıklar denizi, kafam ölen arıların uğultusuyla dolu.
Dünyamızı kuşatan kabusun yegane sorumlusu uzmanlardır diyebilir miyim emin değilim, ama kabus derinleştikçe sayıları en çok artanlar, gözleri en çok parlayanlar, sesi en çok duyulanlar onlar. Uzmanlar.
ne li gelawêj ne jî sermawez nameyek difûre xwebixwe vedibe ji ber xwe dişewite
bundan yıllar yıllar önce dün, bir şair varmış çalılar arasında saklanan. öyle çok saklanırmış ki bu şair, çalılar kollarında yükselirmiş. türlü türlü çalı böcekleri yer edinmiş bedeninde. neredeyse ayakları toprağa kök salmış. bir gün şair bunalmış. tüm korkularını yenip şiirlerini insanlarla paylaşacakmış...
Şu noktaya tekrar bakın. Orası evimiz. O biziz. Sevdiğiniz ve tanıdığınız, adını duyduğunuz, yaşayan ve ölmüş olan herkes onun üzerinde bulunuyor.
... 14 ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam63
Toplam Ziyaret115380
Anlık
Yarın
7° 3°