• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal

Anasayfa

Dünyanın çeşitli noktalarında üyeleri ve kendine has görkemli ibadet yerleri ile bilinen bahailik hakkında dinlertarihi isimli bir siteden aldığımız kısaca bilgiler. Bahailiğin kutsal kitabı kitab'ul akdes ektedir.
Muş'un Vartinis (Altınova) beldesinde 3 Ekim 1993'de evi ateşe verilen Nasır Öğüt, eşi ve yedi çocuğu yanarak hayatlarını kaybettiler. Nasır Öğüt'ün hayatta kalan tek kızı Aysel Öğüt, ailesinin askerler tarafından yakıldığını söyleyerek, mahmekemeye başvurdu.
Kamerun’da ‘Eko muhafızlar’ ve askerler onların topraklarında yaratmış oldukları Milli Park’da avlandıklarından dolayı ormanda-yaşayan Baka ‘Pigmelerini’ taciz ediyor, işkence ediyor ve hatta öldürüyorlar. Bir hükümet görevlisi kaçak avcılık yapıldığına dair bilgi almak için işkence yapıldığını açık bir şekilde itiraf etti.
Amerika kıtasını işgal eden Avrupalı yağmacılardan yana olduk hep.. Küçüklüğümüzde okuduğumuz Texas, Tommix çizgi romanlarından, seyrettiğimiz kovboy filimlerine kadar her şey, bize kızılderilileri vahşi birer hayvan, Avrupalılarıysa uygar birer insan olarak tanıttı. Okuduğumuz tarih kitapları bile, hep beyaz adamlardan yanaydı.
“Bilim her zaman değişmeyen, kişiye bağımlı olmayan, genel ve soyut bir niteliğe sahiptir ve soyutlamalar, tarihin gösterdiği gibi, kolaylıkla insan kanıyla beslenen vampirlere dönebilirler.”
Bize yalan söylediler. Doğru budur deyip içine binlerce yalan soktular. Okursan anlamadığın dilde okumalısın, o cennet dilidir dediler. Türkçe okursan anlamı bozulur dediler. Kendileri ise hiç okumadılar, hiç anlamadılar, hiç bilmediler.
Helbestek ji Kamiran Elî Bedirxan
Sistem açlıkla korkutuyor; çünkü aç kalma korkusu açlıktan bin beterdir, aç olan birini doyurabilirsin ama açlıktan korkan birini hiç kimse doyuramaz.
İnsanî değerlerin yitirildiği bir ülkede, insanın insan olmaktan çıktığı bir dünyada hangi siyaseti, hangi iktisadı, hangi ideolojiyi konuşalım?
Şu söz doğrudur: İyi bir insana kötü bir şey yaptırmak istiyorsanız önce Tanrı’ya inandırın. Sonra, örneğin “Tanrı şunu öldürmeni istiyor, farz” deyin, göreceksiniz gözünü kırpmadan yapacaktır…
... 15 ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret190996