• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal

Anasayfa

Kadınlar, Beden ve İlksel Birikim (Otonom) kitabında, İtalyan feminist Silvia Federici, cadı katliamlarını kadınları evcilleştiren [eve hapseden], onlara işgücünün yeniden üretimini karşılıksız bir angarya olarak dayatan bir kapitalist sistemin temeli olarak değerlendiriyor. Federici, yeniden üretim işinin bu gelişme şeklinde, kadın hareketi için merkezi bir mücadele alanı görüyor.
Bilir ki tutkunun zincirine sarılmış el sızının eğimini. Ne zaman kendi ekseninde dönse, hüzünlü bir avluya saygıyla iliştiğini hatırlar.
Gereksiz bilgi yüktür. Kafka’ya göre derlenip toplarlanmış ve istendiği an kullanılabilen az bilgi, yığınlar halindeki dünya kadar bilgiden çok daha değerlidir.
Herkes biliyor, zaten dövüş hileliydi/ Fakirler fakir kalır, zenginler daha da semizler. İşler böyle gider/ Herkes bilir bunu
bir çoban daha peygamber dedi kendine kendi/ dedi koyunlarım vardır, köpeklerim, ya asam?
Birey, o zaman, kendi kalbinin yasasını yerine getirir. Bu evrensel bir yazgı olur, ve haz yasaya mutlak uyum gösteren bir gerçeklik olur. Fakat, bu gerçekleşimde, yasa aslında bireyden kaçmıştır; doğrudan doğruya baştan savılması beklenen ilişkiden ibaret kalmıştır.
Evet eğer Sen, Ey Mazda; Senin, gücü(nü) Gerçek’(ten alan) Ateş’inin sıcaklığı yoluyla hem Yalan’a sapmışlara hem de müminlere vereceğin ödülleri gerçekten elinde tutarak bana yardım edeceksen...
Gözleri hariç her yeri örtülmüş, ne acımasız bir erkek egemen kültür! -Gözleri hariç hiçbir yeri örtülmemiş, ne acımasız bir erkek egemen kültür! (Biri illa zorla örtünme, diğeri illa metalaşma görmektedir, ikisi de bunun bir tercih olabileceğini düşünemez.)
İnançlı insanların çoğu zaman “İnsanı diğer canlılardan ayıran şey ruhtur” deyimini duymuşsunuzdur.
güzellik basittir. basitliğin görüntüsüdür güzellik. ölçüleri belirli oranlara tabi tutulmuştur. genel ve geçerdir, hazzı esas alır. herkes tarafından farkedilebilir. suistimal edilir.
 6  ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam111
Toplam Ziyaret226074