• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
ÖMER GÜLYUVA
omergulyuva@outlook.com
Mazlumun Elçisi
29/11/2018

Tahir Elçi'nin öldürüldüğünü duyduğumda inanmazsınız ama hiç şaşırmamıştım, uzun yıllardır dışardan tanıdığım merhum Elçi, aslında böyle düzenbaz, böyle katil, böyle faşist geleneklere sahip bir ülkede gereğinden fazla yaşamıştı.

Tıpkı Gaffar OKKAN gibi, tıpkı Uğur Mumcu gibi, tıpkı Hırand DİNK ve benzerleri gibi... O Tahir Elçi ki... -PKK şiddetine de itiraz ediyordu, devlet şiddetine de, hendekleri kazanlara da itiraz ediyordu, kürt evlerini apansızca basan polise de, tek istediği barış ve huzurdu, onun derdi mazlumun ahı idi.

Sadece kürt için değil, Filistin'deki garip için, Irak'taki bombalanan bebek için de defalarca oralara gidip canını ortaya koymuştu; yeri geldiğinde T.C'nin masum polisine sıkılan kurşun için de itirazını çekinmeden koyabilmişti, yüreğindeki o vicdanı diline ve kalemine yansıtmaktan hiç çekinmemiş, nerede mazlum varsa sonuna kadar onun yanında olmuştu.

-Mesela onca yıllık avukatlık hayatında bir tane icra davasına bakmamıştı, bir tane eve ya da iş yerine haciz götürmemişti, bir tane çocuğun boynunu büktürmemişti. Nerede mazlum varsa onun yanında olmuş paraya pula tamah etmemişti. Her düşünceden her ideolojiden, her fikirden insanın haksız yere cezalandırılmasına karşı çıkmıştı, bunların kendi düşüncelerine paralel düşünmesi onun hiç umurunda olmamıştı. Ve hedef yapıp günlerce üstünde tepindiler. İnsafsızca, gaddarca onun vicdanına yüklendiler.

Onun bu şekilde katledilmesi için tüm altyapıyı sağladılar. Hep diyorum, bu ülkede devletin bir kolu da PKK, benim gözümde PKK ve benzeri tüm örgütler bu ülkedeki, DSİ ve Karayolları gibi bir kurumdur.

Sadece farkı, içerden meşru halkın gözünde gayrimeşru birer kurumlardır. Hangi iktidar gelirse gelsin bunlarla mutlaka çıkar ilişkilerine girerler ve kendi koltuklarını sağlama alma adına kirli işler yaparken bu kurumları kullanırlar. Çünkü! Bu ülkede huzur, barış, güven ortamını istemeyen güçlerin getirdiği iktidarlar tarafından yönetilmek zorunda bırakıldık.

1923'ten beri oynanan tüm bu oyunlarda sadece aktörler ve o aktörlere biçilen kimlikler değişti, Çerkes Ethem'i hain edenler, Dersim'de çoluk çocuğu bombalayanlar; Maraş'ta, Sivas'ta, Taksim'de kan dökenlerin 2015 versiyonu dün Tahir Elçi'nin kanını dökmüştür. Çünkü! Tahir Elçi aynı Gaffar OKKAN aynı Hırant DİNK gibi bu ülkedeki adaletsizliğe ayrımcılığa kardeş kanı dökmenin tüm anlamsızlığına başkaldırmıştı. Ve bu kan dökülmeye devam edecek, bu ülkede kim adalet, barış, huzur, isterse kim mazlumun yanında olup sesini yükseltirse ölmeye devam edecek. Nur içinde yat barışın ve mazlumun ELÇİsi...692 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Yolculuk - 31/05/2020
...........
En az Elli Kişi - 13/05/2020
....
MÜLKİYETÇİLİK - 30/08/2019
MÜLK EDİNEN,MÜLKİYETÇİ OLAN HİÇ KİMSE NİN BU CİNAYETİ PROTESTO ETME HAKKI YOKTUR. "MÜLK EDİNMEYE HAYIR" DİYENLER BU CİNAYETİ KANIKSAYA KANIKSAYA PROTESTO EDEBİLİRLER...
İnsanım, doğruyum, çalışkanım! - 04/11/2018
........
DİN İSTİSMARI VE ÇOCUK - 04/07/2018
...
Mavi Kelebekler - 01/08/2017
Çok Gözlü Mavi Kelebek olarak bilinen ‘Polyommatus icarus’ önemli bir özelliğe sahip. Bu kelebek türü Yaban Çiçeği Artemis’i çok seviyor ve onun üstüne konmaktan büyük mutluluk duyuyor. Yaşamını devam ettirmek için de olmazsa olmaz bir bitki bu...