• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
Ayak Mühendisi
Şimdi İyiyim..
29/07/2014

Ben bir ayak mühendisiyim. Adımlarınızı sayarım. Nereden geldiğinizi sormadan nereye gideceğinizin kehanetini yazarım. Yürürken kenarlara doğru yalpalarım. Yolda kalmışlara bir bardak çayım.

Ben bir hayat mühendisiyim. Mizah benim dinimdir. Ve ben dinimi hep istismar ederim. Yüksekten uçar, alçaktan satarım. Avamın götüne alık kodamanların eteğine kaldırım döşerim. Ben hep böyleyim.

Beni tanıdığınızı sanırsınız. Herkese başkayım. Aptallarla aptallaşıp aptallıklarını olağan gösteririm. Ahmakla zıtlaşıp ahmaklığını perçinlerim. Ben size hep yalan söylerim.

Siz beni yalnız ve kimsesiz sanırsınız. Evet, bir bakıma ben öyleyim. Ama çoğulluğunuza aldanmayın. Siz hepiniz, kendinizi kendinizle toplasanız bile; en fazla benden bir kişi fazla kalabalıksınız. İşte o bir kişi benim. Sizin kalabalığınız.

Siz hepiniz uyursunuz; sizin uykunuza dalarım. Erkenden uyanır, işe kalkar, işe koşar, çoğalır, tüketir ve eskitirsiniz. Siz çok düzenli ve yerinde yaşadığınızı sanırsınız ve ben başıboş bir iştahla sizin yanılgılarınıza kahkaha atarım.

Elimden bir şey gelmez sizin için. İşte ben bununla övünürüm.

tabusal.com1308 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

sevgili karşı aylılar - 08/10/2016
ne kadar uzatsam da, ne kadar düze kıvırsam da sayfayı, işim şiirdir benim. ve çoğunlukla nesrin tökezlediği bir şiir…
semantik şeyi üzerine bir şey - 30/04/2015
bir fil güneşe kondu/ kulaklarım buna şaşırdı...
Ben hep iki kişiyim... - 20/12/2014
İyi şeyler düşürürüm. Yerçekimine meydan okurum. Dünyanın düzüne giderim. İnsan geometrisini felseye yuvarlarım. Kötü masal kahramanlarını arkadaş edinirim.
Pilinç Pilavı - 12/09/2014
Bugün toprağı bol olsun tavuktan kelli bir piliç sotesinden ziyade pirinç, piliç ve bilumum sebze ve baharattan muhteva bir tür pilinç pilavı tarifi vereceğiz, inzala.
Her Heykele Bir Etek Traşı - 19/08/2014
Tarihi ileri alıyorum devamlı; geri kafalıyım çünkü. Beynimin aksamları çekik gözlü bir mayın heykeli gibi keskin. Bu denli anlamsız yani.