• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal

Anasayfa

Ve niteliklere sahip olma, o niteliklerin gerçekliğinden belli ölçüde mutluluk duymayı koşul kıldığından, bu durum kendi kendisine karşıda gerçeklik duygusu sergileyemeyen birinin, günün birinde yine kendi kendisine ansızın nasıl niteliksiz bir adam olarak görünebileceğini kuşbakışı görebilmeyi olanaklı kılmaktadır.
Dini uygulamanın amacı daha iyi, daha derin, daha anlamlı bir yaşam sürmemize yardımcı olmaksa, neden birden fazlasına inanmak kesinlikle daha iyi bir fikir olmasın? Akademik alanlara bir benzetme yaparsak, genetiğin kendi başına güçlü bir disiplin olduğunu söyleyebiliriz, ancak bilgisayar bilimlerini de incelersek ve arayışları birleştirirsek, anlayışımız ve yeteneklerimiz ne kadar derin olur?
Köleliğin ezilmesinin ve lağvedilmesinin yolu neredeyse her zaman şiddet kullanmaktan geçti: ayaklanmalar, devrim, devlete yönelik tehditler ve iç savaşlar. Adam Smith, kölelik karşıtı güçlerin hiçbir zaman köleliği ortadan kaldıracak kadar güçlü olamayacağına inandı
Budur benim çabam, bu: adanmak özlem çekerek dolaşmaya günler boyu. Güçlenip genişlemek derken...
İnsanlar neden açlıktan kırılıyor? Yöneticiler vergilerden gelen parayı yiyor da ondan. Bu nedenle insanlar açlıktan kırılıyor. İnsanlar neden isyankâr?
Savaşın Efendileri / Bob Dylan gelin bakalım savaşın efendileri siz büyük silahlar yapan ölüm uçakları inşa eden bütün bombaları yapan duvarların arkasında saklanan masalarının gerisinde saklananlar
Afrika, bugün gezegendeki 195 ülkenin dörtte birinden fazlası olan 54 ülkeye sahiptir. Kıta aynı zamanda insan nüfusunun altıda birinden fazlası olan kabaca 1,3 milyar kişiye de ev sahipliği yapıyor. Ve Homo Sapiens topluluğunun büyük bir bölümünü oluşturmasına rağmen, Afrika, dünyanın sera gazı salımının yüzde dördünden daha azından sorumlu.
Bir hakkı hak yapan şey nedir? Örneğin orta eğitimin de kamusal bir hizmet olması, zamanında gürültülü biçimde tartışılmıştı. Kabul edilmesinden önce çocukların [bir işte] çalışması bekleniyordu ve değişime karşı çıkanlar bunun [zorunlu eğitimin] piyasanın artık gerçekten serbest olmayacağı anlamına geleceğini iddia ediyorlardı – ne olursa olsun çocuklar sadece arz talep yasalarına tepki veriyordu. Para istemiyorlarsa çalışmalarına gerek yoktu. Tanıdık geldi mi?
Bakın dürtüyü andıran bir şey varsa o da montajdır. Varılacak sona atıf yapan bakış açısıyla kavranmış bir montaj değil bu. Bu bakış açısını kuran modern içgüdü teorilerinde montajdan türeyen bir imgenin sunumu pek çarpıcıdır.
Dünyada bugüne dek hüküm sürmüş ve halen hüküm süren kaba ve incelikli ahlakları dolaştıkça hem düzenlice birlikte beliren hem de birbirine bağlanan belli unsurlar buldum ve sonunda iki başat tip bana kendini gösterdi ve köklü bir ayrım ortaya çıktı.
 1  ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret2282957