• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal

Anasayfa

Dünyanın başlangıcından beri bana hakaret yağdırıldı ve iftira edildi. Beni savunan şairler bile -ki yaratılış olarak dostlarımdır- beni iyi savunmadılar.
ey şimdi iman etmiş bir tanrıyokum ben/ sokak lambaları parmağını ısıtmalı kibritçi kızın/ intihar eteklerinde masumiyeti dalgalanır belki...
İkinci Dünya Savaşı sonrası yıllardan farklı olarak ve Lenin’in zamanına benzer şekilde, ortaya çıkan hegemonya mücadelesi ideolojik bir içerikten yoksundur ve tamamen kapitalist iktisadî çıkarlar tarafından yönlendirilir.
Sol referansları iyi bilinen Pasolini’nin “ahlaksızlığı” toplumsal bağlamına oturtacağını düşünmüştüm. Ama film beni bu düşünceden tamamen uzaklaştırdı.
ve şimdi bir tabak sevinç ekliyoruz sofraya
Ve niteliklere sahip olma, o niteliklerin gerçekliğinden belli ölçüde mutluluk duymayı koşul kıldığından, bu durum kendi kendisine karşıda gerçeklik duygusu sergileyemeyen birinin, günün birinde yine kendi kendisine ansızın nasıl niteliksiz bir adam olarak görünebileceğini kuşbakışı görebilmeyi olanaklı kılmaktadır.
Dini uygulamanın amacı daha iyi, daha derin, daha anlamlı bir yaşam sürmemize yardımcı olmaksa, neden birden fazlasına inanmak kesinlikle daha iyi bir fikir olmasın? Akademik alanlara bir benzetme yaparsak, genetiğin kendi başına güçlü bir disiplin olduğunu söyleyebiliriz, ancak bilgisayar bilimlerini de incelersek ve arayışları birleştirirsek, anlayışımız ve yeteneklerimiz ne kadar derin olur?
Köleliğin ezilmesinin ve lağvedilmesinin yolu neredeyse her zaman şiddet kullanmaktan geçti: ayaklanmalar, devrim, devlete yönelik tehditler ve iç savaşlar. Adam Smith, kölelik karşıtı güçlerin hiçbir zaman köleliği ortadan kaldıracak kadar güçlü olamayacağına inandı
Budur benim çabam, bu: adanmak özlem çekerek dolaşmaya günler boyu. Güçlenip genişlemek derken...
İnsanlar neden açlıktan kırılıyor? Yöneticiler vergilerden gelen parayı yiyor da ondan. Bu nedenle insanlar açlıktan kırılıyor. İnsanlar neden isyankâr?
 1  ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam95
Toplam Ziyaret2304355