• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal

Anasayfa

Gereksiz bilgi yüktür. Kafka’ya göre derlenip toplarlanmış ve istendiği an kullanılabilen az bilgi, yığınlar halindeki dünya kadar bilgiden çok daha değerlidir.
Herkes biliyor, zaten dövüş hileliydi/ Fakirler fakir kalır, zenginler daha da semizler. İşler böyle gider/ Herkes bilir bunu
bir çoban daha peygamber dedi kendine kendi/ dedi koyunlarım vardır, köpeklerim, ya asam?
Birey, o zaman, kendi kalbinin yasasını yerine getirir. Bu evrensel bir yazgı olur, ve haz yasaya mutlak uyum gösteren bir gerçeklik olur. Fakat, bu gerçekleşimde, yasa aslında bireyden kaçmıştır; doğrudan doğruya baştan savılması beklenen ilişkiden ibaret kalmıştır.
Evet eğer Sen, Ey Mazda; Senin, gücü(nü) Gerçek’(ten alan) Ateş’inin sıcaklığı yoluyla hem Yalan’a sapmışlara hem de müminlere vereceğin ödülleri gerçekten elinde tutarak bana yardım edeceksen...
Gözleri hariç her yeri örtülmüş, ne acımasız bir erkek egemen kültür! -Gözleri hariç hiçbir yeri örtülmemiş, ne acımasız bir erkek egemen kültür! (Biri illa zorla örtünme, diğeri illa metalaşma görmektedir, ikisi de bunun bir tercih olabileceğini düşünemez.)
İnançlı insanların çoğu zaman “İnsanı diğer canlılardan ayıran şey ruhtur” deyimini duymuşsunuzdur.
güzellik basittir. basitliğin görüntüsüdür güzellik. ölçüleri belirli oranlara tabi tutulmuştur. genel ve geçerdir, hazzı esas alır. herkes tarafından farkedilebilir. suistimal edilir.
Her gün parça parça, ufak tefek isyanlar devam ediyordu. Yiyecek konusunu dengelemek için konuya odaklanmam gerekiyordu. İsyancıların benle iletişimini kesecek adamlar tuttum.
Kamo'nun gülüşü, bu pek ciddi medeniyet simgesini çileden çıkarır; bilindiği gibi sömürgeciler ciddi insanlardır.
 7  ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam93
Toplam Ziyaret2274453