• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal

Anasayfa

Helbestek ji Kamiran Elî Bedirxan
Sistem açlıkla korkutuyor; çünkü aç kalma korkusu açlıktan bin beterdir, aç olan birini doyurabilirsin ama açlıktan korkan birini hiç kimse doyuramaz.
İnsanî değerlerin yitirildiği bir ülkede, insanın insan olmaktan çıktığı bir dünyada hangi siyaseti, hangi iktisadı, hangi ideolojiyi konuşalım?
Şu söz doğrudur: İyi bir insana kötü bir şey yaptırmak istiyorsanız önce Tanrı’ya inandırın. Sonra, örneğin “Tanrı şunu öldürmeni istiyor, farz” deyin, göreceksiniz gözünü kırpmadan yapacaktır…
Öncelikle meseleye teorik açıdan yaklaşmak gerekir; zira teori ve pratik bir bütünün iki yarısıdır. Bir şeye inanırsınız, bir düşünce ve dünya görüşüne sahip olursunuz, sonra da bunu pratiğe dökersiniz. Dolayısıyla teori sakat olduğunda pratikten hayır gelmez.
Kürtler hiçbir zaman Kur’anı hatmedemezler Dururlar çünkü Enfal suresine geldiklerinde!
Allah’ım özrümü kabul et! Allah’ım aklım erdiğinden beri seni tanımaya çalışıyorum. Seni tanımaya çalışırken bir sürü hatalar yaptığımı anladım ve bu yüzden özür diliyorum.
düşünün hele, anlamsız bir sözcüğün anlamını açıklamaya çalışmak kadar gereksiz bir eylem var mıdır? ya da aynı şeye bakan iki kişinin gördüklerini birbirine anlatması kadar gereksiz bir iş?
İçimde nesli tükenmiş balıklar denizi, kafam ölen arıların uğultusuyla dolu.
Dünyamızı kuşatan kabusun yegane sorumlusu uzmanlardır diyebilir miyim emin değilim, ama kabus derinleştikçe sayıları en çok artanlar, gözleri en çok parlayanlar, sesi en çok duyulanlar onlar. Uzmanlar.
... 17 ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret2298669
Günün Sesi