• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
Özgül Üstüner Coşkun
Sabah Sızılarımın Yanına Boylu Boyunca Uzandı
08/01/2021

 

Vapurun içi uykudan ağırlaşmış, yapış yapış bir vurdumduymazlık. Yanağıma değen camın ardında yüzüme bakmıyor deniz, küsüz bu sabah.

Mrs. Dalloway elimde, ölümü bir direnme olarak görüyor Virgina, iletişim kurma çabası. İnsanlar gizemli bir şekilde ellerinden kaçan öze ulaşamayacaklarını anlıyorlar, yakınlık uzaklaşıyor, tat yok oluyor. Bir kucaklaşma var ölümde, diyor.

Metin'in kafasında bir darp var!

Direnen sözcükler de yetersiz kalıyor değil mi bazen, zulmün evrensel tarihini yazınca birileri. Masumluğun ezilmiş filizi.

Ahhh!

Şiddetten korkuyorum, dünyayı yaşanmaz kılanlardan, Afrika'da adı bilinmeyen bir kabilenin yok olmasından, sevdiklerimi bir daha görememekten korkuyorum. Kalbime inen ırmağın etrafında taşlar var sanki.

Elimde kalan iki melez umudu onlara bağışlıyorum. İç sesimi duyuyor insanlar, geri seken ses dalgaları gibi. Bedenim içinde kayboluyorum.

Sabah sızılarımın yanına boylu boyunca uzandı az önce. Nefesim mi yetmiyor ne?

Hayat yaşanacak kadar güzel oysa

Hayat yaşanacak kadar güzel

Hayat yaşanacak

Hayat!

İnce hesaplar kalınlaştırıyor yüreği eski bir ezgi içinizi delip geçemiyor o vakit. Ellerime bakıyorum baharım eksik, denizde bir düğüm köz, közdeki düğümü çözecek hayat bekliyorum!

Özgül Üstüner Coşkun


 1358 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Penceremde Vanilya Kokusu - 28/05/2023
Ahval Böyleyken - 20/08/2020
Farklı olmayı ayrıcalık değil, eksiklik, yetersizlik, kusur olarak gören bir toplumda değerlerinle yaşamak zor.
Yol Bükü - 18/08/2020
Kendimi tamir etmek için Beyoğlu' na gidiyorum bu aralar. Sadece eski faydalı bir alışkanlığı elden bırakmamak adına değil.
Bir Tramvay Geçiyor - 09/08/2020
Kendimi tamir etmek için Beyoğlu' na gidiyorum bu aralar. Sadece eski faydalı bir alışkanlığı elden bırakmamak adına değil.
Yaralı Kadınlar - 05/08/2020
Yaralı kadınlar düşlüyorum, yaralarını kapatmak için kırmızı saten geceliklerle dolaşıyorlar. Trajik bir ışıkları var. Ne kadar mutsuz sevişiyor bu tanrıçalar.