• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal

Anasayfa

İnsanlar mecburen yapmak istediklerinin bir kısmını aslında istemedikleri partilere oy verirler. Bir partinin neredeyse her görüşünü destekliyor bile olsanız ona oy verdiğinizde desteklemediğinizi de yapma ve hatta oy verme sebebi olarak sunduğu şeyleri bile yapmama hakkına sahiptir.
herhangi bir kitaba girmeyecek ekolojik unsurlu bir şiir
“Elbette inanmıyorum,” diye cevap vermiş Bohr, gülümseyerek, “böyle saçmalıklara bir an olsun inanmam. İnanana da, inanmayana da uğur getirirmiş dediler de, onun için astım nalı oraya.”
Ana fikri baştan söylemeliyim; mutsuzluk dertsizliğin bir sonucudur. Düşünecek bir şeyi kalmayan beynin hissettiği boşluktur.
Felsefe çoklukların kuramıdır. Her çokluk gerçel ve görcül öğelerden müteşekkildir. Saf gerçel nesneler varolmaz. Her gerçel kendisini bir görcül imgeler bulutuyla sarmalar.
Görüldüğü gibi evrim denen teori kendi içinde bile tutarsız konuşma çizgilerine uğramaktadır. Bu da gösteriyor ki yüzün yüz ihtimali bu bir teori değil resmen bir cinali öyküsüdür.
Kralların kölesi veya soytarısı olmaktan öte bir nedeni ve anlamı olmalı hayatının. Karşılaştığın her hayata dönük bir sorumluluktur senin hayatının en temel bedeli.
Ben mutsuz kişiyim, size yüzümü getirdim bu anlamda Nasıl seğirttim işte, kızmayın işte, dün o hekim dedi ki Dönünce birden yüzüme, yüzümün bu en yitik çağma
darek dişxule di bîrê de | darek ducan, durû | di her rûkê de rûkek...
"Bilimsel gerçek" sözüne kesin bir anlam vermek kolay değildir. "Gerçek" sözü böylece, kişisel deney için başka, matematik bir önerme için başka, ya da bir tabiat bilimi teorisi için başkadır.
 3  ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret121952
Anlık
Yarın
7° 3°