• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal

Anasayfa

İnsan malı kullanması gerekirken mal insanı kullanırsa bu makul değildir. Mala kul olmanın sonucu da cimrilik, bencillik, merhametsizlik, her şeyi matematik kurallarına göre anlama ve anlatma gibi hastalıklardır. Kapitalizm, dünyanın bütünü ile bir insana yetmeyeceği anlayışını her insana yükleme eğitimi gibidir
Anarşizm kısacası karmaşık bir kuramsal yönelimdir. Öte yandan, monolitik tek bir anlayış ya da diyelim Marksizm ile karşılaştırılabilecek büyük bir kuramsal sistem olarak düşünülmemelidir. Tersine, anarşizm birbiriyle bağlantılı, fakat çoğu zaman da farklı bakış açılarını gerektirir. Nitekim, hiçbir anarşist kuramcı entegre bir kuramsal sistem sunmamıştır.
tarih yanıltıcıdır. insanlık tarihi, insan hafızasının eseri; geriye kalan tarih ise efsane ve tatminkar duyuların birebir yansıması halindedir.
Niccolo Machiavelli’nin (1469-1527) ölümüne peşinen Katolik Roma kitaplarını yasaklar. Öyle ki zamanın öncü filozof ve siyaset adamları onun politika ve devletle ilgili varsayımlarını ahlaksız ve geçersiz ilan ederler.
Başlangıçtan bu yana tüm eleştirel toplum kuramları böylece tarihsel nesnellik sorunu ile yüz yüze gelmektedirler, bir sorun ki çözümlemenin değer yargıları içerdiği iki noktada doğmaktadır:
Nasıl ERDEMLİ olunur, Bu şey nerede Başlar, nerede Biter diye sormuyorsun bile. Neden ERDEMLİ olamıyoruz, bilmiyorsun. Kılı 40 yarmıyorsun. Kulak arkası yapıyorsun bunu. Çünkü toplumda ödüllendirilen şey neyse, ilk ona kayıyorsun.
"Dünya üzerinde adı sanı duyulmayan bir halktır Malakanlar. Anadolu’da bir zamanlar Malakanların yaşadığından çok az insan haberdardır. Onların anlı şanlı bir tarihi yok. Onlar için kahramanlık heykelleri dikilmedi.
El Kaide’nin ideolojisinin temellerinden birinin İsrail, hatta Yahudi karşıtlığı olduğunu biliyoruz. Nitekim 1998 başında “Dünya İslâm Cephesi” adı altında kaleme alınan fetvada Kudüs’ü, El Aksa Camii’ni işgalden kurtarma hedefi konulmuş ve “Haçlılara ve Yahudilere karşı cihat” çağrısı yapılmıştı.
gerçeklik hayal edilebilirdir. dolayısıyla hayal edilebilen bir olgu, aynı zamanda gerçekleşebilecek bir olgudur. hayaller ise şartların getirdiği düşünsel güçtür. gerçekliğin beslenme kaynağı da budur.
Aynı Aleviler, Yavuz'a nefret beslerken, Yavuz'un dengi olan Safevi Sultanı Şah İsmail'e karşı da 'Şaha gidelim' diyerek sevgi beslerler, bugün bile özlemle anarlar; halbuki Şah İsmail'de Yavuz gibi bir zalimdir, sunnîlere karşı zulümler gerçekleştirmiştir.
... 10 ...
Videolar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret104869