• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal

Anasayfa

Nasıl ERDEMLİ olunur, Bu şey nerede Başlar, nerede Biter diye sormuyorsun bile. Neden ERDEMLİ olamıyoruz, bilmiyorsun. Kılı 40 yarmıyorsun. Kulak arkası yapıyorsun bunu. Çünkü toplumda ödüllendirilen şey neyse, ilk ona kayıyorsun.
"Dünya üzerinde adı sanı duyulmayan bir halktır Malakanlar. Anadolu’da bir zamanlar Malakanların yaşadığından çok az insan haberdardır. Onların anlı şanlı bir tarihi yok. Onlar için kahramanlık heykelleri dikilmedi.
El Kaide’nin ideolojisinin temellerinden birinin İsrail, hatta Yahudi karşıtlığı olduğunu biliyoruz. Nitekim 1998 başında “Dünya İslâm Cephesi” adı altında kaleme alınan fetvada Kudüs’ü, El Aksa Camii’ni işgalden kurtarma hedefi konulmuş ve “Haçlılara ve Yahudilere karşı cihat” çağrısı yapılmıştı.
gerçeklik hayal edilebilirdir. dolayısıyla hayal edilebilen bir olgu, aynı zamanda gerçekleşebilecek bir olgudur. hayaller ise şartların getirdiği düşünsel güçtür. gerçekliğin beslenme kaynağı da budur.
Aynı Aleviler, Yavuz'a nefret beslerken, Yavuz'un dengi olan Safevi Sultanı Şah İsmail'e karşı da 'Şaha gidelim' diyerek sevgi beslerler, bugün bile özlemle anarlar; halbuki Şah İsmail'de Yavuz gibi bir zalimdir, sunnîlere karşı zulümler gerçekleştirmiştir.
Tommy McKearney: “İrlanda’nın bağımsızlığı ve emeğin geleceği: İskoçya için dersler”
İsyancı Komutan Moisés bize hatırlatıyor, “dinlenmek olmaz; kendimizi tüm gücümüzle çabalarımıza vermeliyiz.” Bunun, EZLN’nin nihai mesajı olduğunu düşünüyorum. “Başka bir dünyanın mümkün olduğuna” inanan bizler için durup dinlenmek olmaz.
Bu sırada esrarilerden biri kabağı çekeceği sırada püf deliğini içub nargilenin dumanını boşaldub nargilenin kamışını öttürür ve söyler:
Kabile İnsanlarından Dünyaya Mesaj
Molla Cizrevi’nin (Cizirî) zerafet, letafet ve aşkının bir gülümsemeyle hemhal olduğu yüz: Züber Salih
... 10 ...
Videolar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret83604