• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal

Anasayfa

tekçi anlayışla yapılan her türlü eylemi iyi kötü mazur gören, aksi fikrin ürettiği tüm bileşenleri önyargı ve otomatik reddiye sistemi ile alt eden bir zihniyete özeleştiri...
Ak Parti bizimdir. Bizdendir. Bünyemizin ürünüdür. Kendi canavarımızdır. Halka ve hakka ait olması gereken otoritenin, parti çevresinde yoğunlaşmış bir azınlığın kibirli tekeli haline geldiği, baskın karakteristiği fırsatçılık, ikiyüzlülük ve yağcılık olan ehliyetsiz bir küçük adamlar azınlığının hegemonyasını finanse eden, itirazsız kabul etmeyen herkesin yaşam hakkını zorlayan ve ülke bünyesinin dilini kullanarak bünyeyi sürekli kandıran bir oligarşi piramidi. Kendisinden başka hiçbir Müslüman kurumun ayakta kalmasına izin vermeyen bir piramit.
Aile şiddetinden çocuk işçiliğine, çocuk yaşta evlendirilmekten önlenebilir hastalıklara, beslenme düzensizliğinden insani koşullarda olmayan koşulların yol açtığı kazalara… Çocuklarını öldüren bir sistemin içinde öldürülmemiş çocuklar olarak yaşıyoruz.
Yüzyıl ölümün yüzyılı, ölüm bizzat bize dönük, her bir insanın kırk kez öldürülmesine yetecek kadar imkana sahibiz, silahlarımıza ne yapacağımızı şimdiden bilemiyoruz, binalar artık bize yetmiyor, dağları ayırmaya başladık bile, ölüm araçlarımız toprağın derinliklerine yığılıyor.
siz ölülerinizi istediğiniz kadar süsleyin, onlar hep ölürkenki hallerindeler...
“Bir işi yapmak ya da yapmamak için bahis tutsam, bu işi yapmakta ya da yamamakta özgür değil miyim? Bu işi yapmak ya da yapmamak elimde değil midir?” diyorsunuz. Size, hayır diye cevap vereceğim. Bahsi kazanmak arzusu sözü edilen şeyi yapmaya ya da yapmamaya sizi zorunlu olarak yöneltir. “Ya bahsi kaybetmeye razı olursam?” O zaman da, özgür olduğunuzu bana kanıtlama arzunuz, bahsi kazanma arzunuzdan daha kuvvetli bir neden olur!
Her türlü baskı ve şiddete sebep olan iktidar ve otoritenin reddi’ olarak tanımlanan anarşizmin ‘Hıristiyan’ versiyonundan bahsedilebilir mi? Bu sual, anarşizmi ateizmin bir alt kolu olarak düşünenler ve onu ‘Ne Tanrı ne de efendi’ sözüyle anti-teist bir şekilde tanımlayanlar için doğru olabilir.
Dünyanın çeşitli noktalarında üyeleri ve kendine has görkemli ibadet yerleri ile bilinen bahailik hakkında dinlertarihi isimli bir siteden aldığımız kısaca bilgiler. Bahailiğin kutsal kitabı kitab'ul akdes ektedir.
Muş'un Vartinis (Altınova) beldesinde 3 Ekim 1993'de evi ateşe verilen Nasır Öğüt, eşi ve yedi çocuğu yanarak hayatlarını kaybettiler. Nasır Öğüt'ün hayatta kalan tek kızı Aysel Öğüt, ailesinin askerler tarafından yakıldığını söyleyerek, mahmekemeye başvurdu.
Kamerun’da ‘Eko muhafızlar’ ve askerler onların topraklarında yaratmış oldukları Milli Park’da avlandıklarından dolayı ormanda-yaşayan Baka ‘Pigmelerini’ taciz ediyor, işkence ediyor ve hatta öldürüyorlar. Bir hükümet görevlisi kaçak avcılık yapıldığına dair bilgi almak için işkence yapıldığını açık bir şekilde itiraf etti.
... 12 ...
Videolar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret102954