• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
Uğur Karaca
Siyaset ve Aydın İnsan
04/12/2018

Sorun çözme yetisinde olup, sorunlara kayıtsız kalmayan insana AYDIN derim.

 

             Sorun çözme kabiliyetindeki omurgalı insanların meydanı boş bırakırsa, takım elbiseli ölü soyucular ortaya çıkar ve siyaseti tekellerine alırlar.

 

              Ölü soyucu siyasetçiler, birbirlerine sataşmayacak şekilde gruplaşırlar ve yeri gelince birbirlerini aklarlar. Din duygusu ile halkı kandırmak ve vatanseverlik maskesi ile duygusal yönden insanları kandırmak en büyük hileleridir. Takım elbise ile dolaşan bu cahiller, iftira-adam kaldırma- insanın ekmeği ile oynama gibi her türlü zorbalığa başvurmaktan kaçınmazlar. Siyaseti sadece ve sadece devletin imkanlarından faydalanmak ve caka satmak için yaparlar. İktidarı bir şekilde ele geçirince de kendilerini ölesiye oraya zamklarlar.

 

            İşin en feci yanı bu tür olumsuz insanlar, değişen şartlara göre değişmesi gereken kuralları hiçbir zaman tespit edip gereken reformları yapamazlar. Sıkışınca, dertlere deva olamayacak ve doku uyuşmazlığına sebep olacak kural ithal ederler. Bu tür yanlış tedaviler, faydadan çok zarar verir.

 

           Ölü soyucu siyasetçiler, aydın insanın aksine, bir şeyler vermek için değil, almak için siyaset yapar. Kafa yormazlar, günübirlik düşünür ve geleceği planlayamazlar. Böylesi bir durumda, ülkenin sorunlarına çözüm olabilecek kural ve mevzuatlar ortaya çıkamaz.

 

          Siyaset bir nevi ahçılık veya doktorluk gibidir. Yemek yapamayanı mutfağa koyarsanız lezzetli bir yemek yiyemezsiniz, doktor olmayana neşteri verirseniz olmadık yerinizi keser.

 

         Hem aydın karekterli insanların siyasete daha hevesli olması, hem de halkın basiretle davranıp bu tür insanları desteklemesi şart.

 

         Aksi halde takım elbiseli ölü soyucular, bizi soymaya devam eder.446 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Peygamberler birer politikacı mıydı? - 20/03/2018
..........
Allahsızlık - 04/01/2018
....
Allah insan ilişkisi; bir bakıma din... - 16/07/2017
....
Yaratılış Bir Dayatma mı? - 08/10/2016
Yaratıcı bize sormadan yarattığı gibi; cinsiyet, ırk, görünüm, konum ve zenginliklerimizi de keyfince belirleyerek, bir oldu-bitti şeklinde insanları yaratmış.
Devlet Anlayışındaki Doğu ve Batı Farkı - 01/10/2016
Doğu halklarının sermaye ile baş etmesi daha zor, zira bu gerçek düşmanla muhatap olabilmesi için, önce sahte kurtarıcılardan kurtulması gerek.
Allah Nerede? - 06/06/2016
Eserleri ile sürekli yüz yüze olduğumuz Allah’ı kabul etmeyen çok az. Başta bedenimiz olmak üzere soluduğumuz hava, içtiğimiz su ve tüm diğer varlıklar Allah’ın eseri değil mi?
Ruhsuzluk - 04/05/2016
Ey ruh, sen nelere kâdirsin!
Ey II. Elizabeth - 25/01/2016
63 yıldır Güneşin batmadığı ülkede kraliçelik yapan, tecrübeli ve yetkili insan Elizabeth!
FELSEFE VE ATEİZM - 05/09/2015
Tüm bunlardan sonra felsefecilerin doğru bir Tanrı tanımlaması yapması beklenirken, Tanrı yoktur anlayışına girmeleri bir kaçıştır.
 Devamı