• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
Meryem Kadıoğlu
Serzeniş
09/04/2019

Bütün insanlığa selam olsun. Daima esenlikler içerisinde olalım her birimiz. Selamımızı alanlara ve hatta almayanlara selam olsun. Selam; Barışın Rabbi ve insanların muhtaç olduğu Rabbin adıyla…

Bir zamanlar etkisinde olduğumuz esenlik. Bir zamanlar bu beldenin taşına toprağına, havasına suyuna işlemiş olan esenlik. Artık dışladığımız, yok saydığımız esenlik. Artık bizim içimizde barınamayan esenlik. Sadece uzaklardan hasretle izlediğimiz esenlik! Pılısını pırtısını toplamış, buralardan yavaş, yavaş göç ediyor.

Bir İslamlaşmaya teslim olundu gidiliyor. İçinde İslam dışında her şey olan bir İslamlaşma!

Sanki daha evvel, hak yolunda olan atalarımız büyüklerimiz öncülerimiz artık bizim için hiçbir şey ifade etmiyor…

Barış ve huzur neden bizleri terk ediyor, biliyor musunuz? Neden böylesine kör bir karanlığa gömülüyoruz, biliyor musunuz?

Kısaca: “Korkak bir toplum haline geldik.”

Değişiklikten korkan bir toplum! Belki bu sözler bazılarınızın veya birçoğunuzun hoşuna gitmeyecektir. Biliyorum. Lakin bir koyun olmayı istemediğim için söyleyeceğim. Bizler geri kalmışlığımızı, itiraf etmekten korkan bir toplum olduk.

Gururumuzdan farkında olsak da bunu söyleyemez hale geldik. Hiçbir dayanağımız olmadan, mükemmel olduğumuzu söylemekten ve eğitimliymiş gibi davranmaktan hoşlanan bir toplumuz.

Bu nasıl bir hezeyandır böyle?

Farklılıkları kabul edebilmek bizim için bir kalıptan ibaret. Şu bir gerçek ki, IRK ayrımı bize zarar veriyor. İdeolojik ayrımlar zarar veriyor. Düşünce ayrımı ve İNANÇ ayrımı bize zarar veriyor. Hatta cinsiyet ayrımı bile, bize derin zararlar vermektedir. Bu çelişkilerle dolu zihniyetten ötürü, birbirimizi hiç düşünmeden katledebiliyoruz.

 Birbirimiz için panzehiri olmayan zehirler haline geldik. Aptallığın kendisinden daha aptal bir hale geldik. Evet, aptallığın kendisinden de aptal…

Çok basit bomboş anlamsız şeyler yüzünden kavgalar ediyoruz. Fakat öte yandan sorunun asıl kaynağıyla yüzleşmeyi şiddetle reddediyoruz. Bütün bunlara bende dâhil, “HİÇBİRİMİZ MASUM DEĞİLİZ”.
 
Ne halk, ne de onları yönetenler.
Ne susmayı tercih edenler, ne de haklı olduğunu iddia edenler.
Ne batıyı körü körüne takip edenler.
Ne de körü körüne hilafeti veya kölelik sistemini ve farklı olanları cezalandırmayı isteyenler.

Artık, herkesi her şeyi bir yana bırakıp, bir de kendimize bakmayı deneyelim... Nefsimizin derinliklerine. Ruhlarımızı kucaklamayı deneyelim.
Kendimizle barışalım önce!

Farklı olanları farklılıklarıyla kucaklamayı deneyelim.

İşte ben ve sizler buradayız! Kendimize has renklerimiz sözlerimiz,  daha nice farklı özellikler ve düşüncelerimizle. Farklıyız ve birbirimizden korkmamalıyız. Ben korkmuyorum. Çünkü ben  sizin parçanızım ve siz de benim parçamsınız!

Gelin bunu hep beraber bir sanata dönüştürelim. Gelin, bu rüyayı gerçekleştirelim. Gelin saçmalıkların peşinden koşmayan bir kültür oluşturalım. Gelin kültürleri, gruplaşmaları, çeşitli fikirleri, renkleri ve dinleri bir tutalım ki, içindeki İNSANI görebilelim…

Cümleten, "ESENLİKLER" dilerim...978 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Koşulsuz Sevgi - 28/04/2022
Bu günkü algoritmamız, koşulsuz sevginin ‘kendimce’ ne olduğunu irdelemek olacak. Kendimce deme sebebim, herkesin hayat ölçüsü farklıdır. Aynısının kopyala yapıştır yapılmaması adına küçük bir hatırlama ve hatırlatma babında ifade ettim.
Hayat Sırları - 26/02/2022
Zira sürekli işleyişi devam eden bir sistem, kendini her aşamada yenileyerek hem büyür hem küçülür. Sonuçta kendini geliştirerek devam ettirebilme özelliğine sahiptir. Olayı çok da komplike irdelemeye lüzum yok aslında.
Sahne sizin! - 05/11/2021
Işıltılı dünyanın cafcaflı detaylarıyla kuşanmış, kendine insan diyen ırka sesleniyorum, sahne sizin!
Öldürülecek Kadın! - 09/09/2021
Kadına biçilen değer suskunluğuyla ölçülüyor. Konuşan, hakkını aramak için savunan kadınsa öldürülecek kadın ilan ediliyor.
Kendime Öğütler... - 25/05/2021
Emek ve alın teriyle gelen hiçbir şey kolayca gitmez elinden. Paran kadar var olmak ya da emekle kan ter içinden defalarca yeniden doğmak. Hepsi senin elindedir.
İslam Dini ve Bilim - 07/05/2021
Bilim ile din arasındaki bağ nedir?
Benim Gibi - 02/05/2021
Şiir
Mutsuzluğun Sırtı - 25/04/2021
Neyse, bizim zamanımızda dediğim çocukken. Ayılar oynatılırdı. Aynı bugün ki gibi ahali etrafına toplanıp eğlenceli anlar geçirirdi. Ne kadar hasret kalmışız gülmeye. Çocuğundan yaşlısına hepsinde bir gülümseme.
Yinelenme - 05/12/2020
"Aynı şeyi tekrar tekrar yapmak ve farklı sonuçlar beklemek deliliktir."
 Devamı