• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
Meryem Kadıoğlu
Altın Yaldızlı Çerçeve
20/01/2016
Çok masumane başlamıştı her şey samimi açıklamalar içten gülüşler konuşmalar ve jestler sempati empatiler mimikler. Biraz zaman geçti çevre genişledi. Akıl hocaları türedi. Öyle yapma böyle yap bunu deme şunu de… Önce direnildi. Çünkü vicdanlar henüz diriydi. En sonunda yüce amaç ambalajıyla teslim olundu. Samimiyetin yerini şüphe, içten gülüş ve konuşmaların yerini paronaya krizleri aldı. Jestlerin yerini ise laf sokma seronomileri … Neden en tepede başlayan tüm iletişim bağları illa yerin dibine kadar batmak zorunda? Bu muazzam trajik dramın mimarı olarak yine ben denizi görmem ezikçe bir duygu gibi görünse de bir o kadar da gerçek. Çünkü elime almışım bir altın yaldızlı çerçeve geleni geçeni çerçeveliyorum. Doğal olarak çerçeveye giren o makamın hakkını veriyor. Bir o konuda oldukça adilane olunuyor. Büyük insan mı olmak ? Bu mudur tüm mesele? Ben hep insan duydumdu . Bu büyük boy yeni mi çıktı? Ne gerek vardı bunca çabaya? Bu hiyerarşi neye hizmet vermekte ? Büyüdükçe köle olunuyorsa küçük ve özgür kalmayı tercih ederim. “-Dikkat edelim gerçek özgürlük tercih edebilmektir. Aklına ip bile takmamak serbest karar alabilmektir. Kuşların kanatlarına bakıp özgürler diyebilir miyiz? Çünkü yemek bulabilmek için yere inerler. Bu bir tercih değildir. Mecburiyettir.” Hala yaşadığına emin olduğum vicdanlar namına teslim ol! Artık çerçeve kullanmıyorum. “seni özgür bıraktım” tüm büyüklerin yüzünün suyunun suyu adına . Aklının sonsuz yeşilliğinde dilediğince yaşa! Veya duygularının mezarlığındaki kemikleri sızlat. Yahut bana ne? Ne dilersen onu Ama bir kes olsun tercihini kendin yap.


1316 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Koşulsuz Sevgi - 28/04/2022
Bu günkü algoritmamız, koşulsuz sevginin ‘kendimce’ ne olduğunu irdelemek olacak. Kendimce deme sebebim, herkesin hayat ölçüsü farklıdır. Aynısının kopyala yapıştır yapılmaması adına küçük bir hatırlama ve hatırlatma babında ifade ettim.
Hayat Sırları - 26/02/2022
Zira sürekli işleyişi devam eden bir sistem, kendini her aşamada yenileyerek hem büyür hem küçülür. Sonuçta kendini geliştirerek devam ettirebilme özelliğine sahiptir. Olayı çok da komplike irdelemeye lüzum yok aslında.
Sahne sizin! - 05/11/2021
Işıltılı dünyanın cafcaflı detaylarıyla kuşanmış, kendine insan diyen ırka sesleniyorum, sahne sizin!
Öldürülecek Kadın! - 09/09/2021
Kadına biçilen değer suskunluğuyla ölçülüyor. Konuşan, hakkını aramak için savunan kadınsa öldürülecek kadın ilan ediliyor.
Kendime Öğütler... - 25/05/2021
Emek ve alın teriyle gelen hiçbir şey kolayca gitmez elinden. Paran kadar var olmak ya da emekle kan ter içinden defalarca yeniden doğmak. Hepsi senin elindedir.
İslam Dini ve Bilim - 07/05/2021
Bilim ile din arasındaki bağ nedir?
Benim Gibi - 02/05/2021
Şiir
Mutsuzluğun Sırtı - 25/04/2021
Neyse, bizim zamanımızda dediğim çocukken. Ayılar oynatılırdı. Aynı bugün ki gibi ahali etrafına toplanıp eğlenceli anlar geçirirdi. Ne kadar hasret kalmışız gülmeye. Çocuğundan yaşlısına hepsinde bir gülümseme.
Yinelenme - 05/12/2020
"Aynı şeyi tekrar tekrar yapmak ve farklı sonuçlar beklemek deliliktir."
 Devamı