• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
Meryem Kadıoğlu
Bilmem!
29/11/2020
Zihnimizin ördüğü kalın ve yalıtımlı duvarlardan, ancak özgürleşen benlikler kanatlanarak çıkıyordu. Derin çukurların arasında çocuklar gibi sekerekten geçiyor hayat denilen. Gerçekten, “Kimin rüyasıydı?” bir türlü uyanamadı, herkesi her şeyi, ‘luuuuppp’ diye yuttu.

Yoksa biz miyiz rüyalarda olan her birimiz bambaşka alemlerde  fakat aynı mekanda olan. İnsanoğlunun sonu mu geldi? Yoksa bir başka başa doğru evrile çevrile sürükleniyor muyuz? İradelerimiz çömelmiş  rehavetin yedi renkli gökkuşağını yaşıyor. Bunca asırlık ekilenlerin ederi günah keçilerinin boynunda tıngır mıngır geziniyor.

Ne deli dizgin yaşıyoruz hayatı, ne boş şeylerden yorgun zihinlerimiz. Ne kadar çok sorular soruluyor ve ne kadar belirsizliklere rağmen hala ümit edebiliyoruz. Şu insan ne garip bir canlıdır? Cehennemde yaşarken cennetin hayaliyle avunan ve tembelliğiyle övünen! Cahilliğine binlerce kılıf uydurabilirken, bildiklerini çırılçıplak teşhir eden . Bilmek, her sorunun mutlaka bir cevabı vardır:
-“Bilmiyorummmm...”
Demek mi?
Bilmiyorum, günümüzün cahillik unvandır. Kimse üstüne almaz yüzüne bakmaz. Boş tenekeler gibi bir birbirine çarpan yüksek sesler akıl diye tanınmıştır.

İnsanı insan yapan erdemli tavır dürüstlük ise, çoktan okul kitaplarında ve masallardaki yerini almıştır.

Her şeyi bilen bir çağdan bilmediğine, “bilmiyorum” diyebilecek;
ÖZGÜVENLİ, ERDEMLİ, ÇALIŞKAN VE ÜRETKEN  kuşağa en içten sevgi ve selamlar.

Ümit, her halinle ne güzel şeysin…


564 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Koşulsuz Sevgi - 28/04/2022
Bu günkü algoritmamız, koşulsuz sevginin ‘kendimce’ ne olduğunu irdelemek olacak. Kendimce deme sebebim, herkesin hayat ölçüsü farklıdır. Aynısının kopyala yapıştır yapılmaması adına küçük bir hatırlama ve hatırlatma babında ifade ettim.
Hayat Sırları - 26/02/2022
Zira sürekli işleyişi devam eden bir sistem, kendini her aşamada yenileyerek hem büyür hem küçülür. Sonuçta kendini geliştirerek devam ettirebilme özelliğine sahiptir. Olayı çok da komplike irdelemeye lüzum yok aslında.
Sahne sizin! - 05/11/2021
Işıltılı dünyanın cafcaflı detaylarıyla kuşanmış, kendine insan diyen ırka sesleniyorum, sahne sizin!
Öldürülecek Kadın! - 09/09/2021
Kadına biçilen değer suskunluğuyla ölçülüyor. Konuşan, hakkını aramak için savunan kadınsa öldürülecek kadın ilan ediliyor.
Kendime Öğütler... - 25/05/2021
Emek ve alın teriyle gelen hiçbir şey kolayca gitmez elinden. Paran kadar var olmak ya da emekle kan ter içinden defalarca yeniden doğmak. Hepsi senin elindedir.
İslam Dini ve Bilim - 07/05/2021
Bilim ile din arasındaki bağ nedir?
Benim Gibi - 02/05/2021
Şiir
Mutsuzluğun Sırtı - 25/04/2021
Neyse, bizim zamanımızda dediğim çocukken. Ayılar oynatılırdı. Aynı bugün ki gibi ahali etrafına toplanıp eğlenceli anlar geçirirdi. Ne kadar hasret kalmışız gülmeye. Çocuğundan yaşlısına hepsinde bir gülümseme.
Yinelenme - 05/12/2020
"Aynı şeyi tekrar tekrar yapmak ve farklı sonuçlar beklemek deliliktir."
 Devamı