• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
Meryem Kadıoğlu
Corona'nın Kerametleri
31/05/2020

Uzun zaman oldu yazmayalı. Sebebi şaşkınlıktan açık kalan ağzımı kalem tutan elimle kapatmaya çalışmak. Bir yandan kulaklarımın gözlerimin ve görebildiğim saçmalıkları beynimin en uç köşelerine gitmesin diye kendimce sterilize etmeye çalışıyorum. Vay arkadaş ne virüsmüş. Bir yarasanın bilmem neresinden insana geçmiş de mutasyona uğramış da. Allah, Allah nidalarıyla. Kimine göre musibet kimine nimet kimine keramet! Bana kalsa her şeyin üstündeki tozlu çamurlu örtüleri şöyle alıp savurdu bu illet . Bir aydınlandık. Sağa yatan sola yatan herkes iyice ayrıştı. Fakirle zenginin arasındaki çizgi katmerlenerek kalınlaştı. "Evde kal" diyerek eğlenceli videolar çeken ünlülerin ev halleri videoları bir yanda, öbür tarafta yasak günleri işe gitmek için otobüs bekleyen gelmediği için yürüyen bir güruh. Evde üç çocuk evi kira yemesi içmesi bırak giymeyi gezmeyi yaşamak için çalışıyor insanlar. Sokağa ekmek geliyor. Da, soran yok paran var mı? "O kadar mı ?"denmesin. O kadar yokluk var. İnsanlar çalışamıyor fakat kira zamanı gelince, mal sahipleri çatır çatır gelip istiyor. Hani diyorum ki, şu "evde kal " diyen tuzu kuru güruh yeri gelince gösteriş yapmak için milyarlar saçan insan evladı, birkaç fukarayı görüverse öyle gizli gizli reklamsız insanca. Herkes ikişer üçer baksa birilerinin icabına. Ülkede fakir kalmaz. Ama yok. Böylesi daha dramatik oluyor. Birileri ağlarken birileri gülecek. Hay ben böyle dengenin dümenine... 

Hanım hanımcık yazılar yazacağım da daha ağzı açılmamış sözleri yepyeni kursağımda bırakıyorum. Malum Corona bu ne mok yiyeceği belli mi olur? Zaten her şeyin sorumlusu bu corona!

Evdeyiz hiçbir yere gidemiyoruz. Malum ufacık bir pencereden bakıyoruz dünyaya. Her yer, her yerde. Şimdi birde stratejistler çıktı bir yandan astrologlar beş g on bilmem ne. Yeni dünya düzeni. Çip çap pat küt giriyor çıkıyor bir şeyler işte. Atmak serbes tutmak yasak! İnsanlar arafta bilinmeyen bir yere doğru gidiyor. Birileri çıkmış "bu gazaptır "diyor. Ulan gazapsa kime iniyor gazap! Hemen cevap günahkarlara yok Luti yok bilmem kim! Sende hiç günah yok değil mi? Hemen o parmaklar başkalarını işaretler. Hurilerin hesabını yapan parmaklarınla  kim bilir neler karıştırdın. Ama biz karıştırmayalım oraları. Ellerimiz kirlenmesin. Malum Corona!

Minik serçemizin de dediği gibi "masum değiliz hiçbirimiz. " Her birimiz hepimiz. 

Görüyorsunuz ya Coronanın kerametleri saymakla bitmiyor. Herkesin ipliğini pazara çıkaran muhteşem bir virüs bu. Samimi samimiyetsiz hepsi ayrıştı. Aman maskesiz çıkmayalım. Ama lütfen taktığımız maskeler gerçek yüzleri gizleyen maskeler olmasın. Aklı olana tek yüz yeter. Aklın yüzü tektir. 

Selamlar. 708 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Koşulsuz Sevgi - 28/04/2022
Bu günkü algoritmamız, koşulsuz sevginin ‘kendimce’ ne olduğunu irdelemek olacak. Kendimce deme sebebim, herkesin hayat ölçüsü farklıdır. Aynısının kopyala yapıştır yapılmaması adına küçük bir hatırlama ve hatırlatma babında ifade ettim.
Hayat Sırları - 26/02/2022
Zira sürekli işleyişi devam eden bir sistem, kendini her aşamada yenileyerek hem büyür hem küçülür. Sonuçta kendini geliştirerek devam ettirebilme özelliğine sahiptir. Olayı çok da komplike irdelemeye lüzum yok aslında.
Sahne sizin! - 05/11/2021
Işıltılı dünyanın cafcaflı detaylarıyla kuşanmış, kendine insan diyen ırka sesleniyorum, sahne sizin!
Öldürülecek Kadın! - 09/09/2021
Kadına biçilen değer suskunluğuyla ölçülüyor. Konuşan, hakkını aramak için savunan kadınsa öldürülecek kadın ilan ediliyor.
Kendime Öğütler... - 25/05/2021
Emek ve alın teriyle gelen hiçbir şey kolayca gitmez elinden. Paran kadar var olmak ya da emekle kan ter içinden defalarca yeniden doğmak. Hepsi senin elindedir.
İslam Dini ve Bilim - 07/05/2021
Bilim ile din arasındaki bağ nedir?
Benim Gibi - 02/05/2021
Şiir
Mutsuzluğun Sırtı - 25/04/2021
Neyse, bizim zamanımızda dediğim çocukken. Ayılar oynatılırdı. Aynı bugün ki gibi ahali etrafına toplanıp eğlenceli anlar geçirirdi. Ne kadar hasret kalmışız gülmeye. Çocuğundan yaşlısına hepsinde bir gülümseme.
Yinelenme - 05/12/2020
"Aynı şeyi tekrar tekrar yapmak ve farklı sonuçlar beklemek deliliktir."
 Devamı