• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
Zeki Coşkunsu
Bir Şeytani Güç
14/05/2021

TÜM İNSANLARIN

ÖZELLİKLE DE

ÇOCUKLARIN VE KADINLARIN

MANİPÜLATİF BİRÇOK YOL VE ARAÇLARLA

RÜYA GÖRMELERİNE(:HAYAL KURMALARINA) DAHİ

MÜDAHALE EDİP BUNA İZİN VERMEYEN

BİR ŞEYTÂNÎ GÜÇ!

 

Hiç kimse geçmişe gidip

Yeni bir başlangıç yapamaz;

Ama bugün başlayıp,

Yeni bir son yazabilir!”

-Diğer bir okuyuşla-

Ama bugün yeni bir son yapıp,

Yeniden başlayabilir!”(1)

(James R. SHERMAN)

 

     Tüm insanların özellikle de çocukların ve kadınların rüya görmelerine(:hayal kurmalarına) dahi müda-hâle edip buna izin vermeyen bir şeytani güç!” yani, “bütün ideolojiler ve tüm ontik-otonom inanç/ din/dogmalar” diyorum; “insanların aklını zorla devr alır, onların beyinlerini felce uğratır, hatta en yakı-nını, en sevdiğini dahi birbirine düşürüp öldürtür!”

     Tüm bunlar aslında, birer “şeytânî güçler”dir! Evet, hem de “savunmasız insanların; en savunmasız ço-cukların ve kadınların manipülatif birçok yol ve araçlarla onların akılları üzerinde, icrâ-i faaliyet göster-mekten âdeta sadistçe zevk alan birer şeytânî güçlerdir!”

     Buna karşın, değil mi ki “inançsal varoluş teslimiyet, zihnin ele geçirilmesi, gönüllü kölelik iken, bilinçsel var oluş ise dik duruş, öz-gürlük ve kendini biliştir!”(2) öyleyse ki öyledir, o zaman seçim ve takdir sizlerin-dir!

     Dünya üzerinde sayısız örnekten sadece bir örnek; Riyad doğumlu Suudlu bir “ateist” kadın yazar, Suriye uy-ruklu “kadın hakları aktivisti” ve eski Müslüman’ın “takma adı(3), Rana Ahmed veya Rana Ahmad Hamd(4) (1985-…)…! O’nun “Suud-i Arabistan(-Amerika)’dan 2015 yılında kaçarak Almanya’ya mülteci ola-rak sığındıktan sonra içini döktüp dillendirdiği ve şimdilik Almanca & Fransızca dillerinde yayınlanan, “Der Spiegel”in besttelleri arasına girmiş şu “otobiyografik” eserine bir göz atınız, derim:

     AHMED, Rana; “Frauen dürfen hier nicht träumen: Mein Ausbruch aus Saudi-Arabien, mein Weg in die Freiheit[Kadınların Burada Rüya Görmesine(:Hayal Kurmasına) İzin Verilmiyor: Suudi Arabistan'dan Kopu-şum, Özgürlüğe Giden Yolum]!”, -German Edition-, Deutschland-Germany, 2018.(5)

     Son olarak, Britanyalı ünlü etolog, evrimsel biyolog ve yazar, otantik ilim insanı [ki kanımca20. Yüzyılın Holistik-Bilimsel Peygamberiolan teorik fizik, felsefe ve nöropsikoloji alanlarına katkıda bulunmuş bir kuantum mekaniği fizikçisi, Albert Einsteinın da asistanı olan, merhum otantik ilim, insanı merhum Prof. Dr. David Bohm’dan (1917-1992) sonra] ve “21. Yüzyılın (hâlen yaşayan) Bilimsel Peygamberi” olan Clinton  Richard DAWKINS’in (1941-…) Rana Ahmed veya Rana Ahmad Hamd’le (-…) yaptığı şu “röportaj” link’ine de bir göz atınız derim:

     Richard Dawkins’in, Suud-i Arabistanlı Ateist Yazar, Rana Ahmad Hamd ile Röportajı”, https://www. youtube.com/watch?v. Ayrca Rana Ahmad Hamd ile ilgili geniş bilgi bkz. https://en.wikipedia.org/wiki/Rana_ Ahmad.(Erişim Tarihi:25.02.2019).(6) 

     Değil mi ki; “[otantik (z.c.)] düşünmek gerçekten de acı vericidir; zira ‘[bilinçli (z.c.)] farkındalık’ yara-tır ve [zorunlu, otantik bir (z.c.)] şüpheye yol açar! [Aslında ilkin otantik anlamda (z.c.)] düşünmek, insan bir yük gibi görünür! Bu yüzden; insanların çok büyük bir bölümü[kâhir ekseriyeti(ezici bir çoğunluğu) otantik anlamda (z.c.)] düşünmekten kaçmak için, kendilerini, bir ‘ideoloji’ veya ‘inanç’la hipnotize eder-ler”;(7) öyleyse ki öyledir, o zaman gereğinin yapmak, takdir ve tercih sizlere kalmıştır!

     Aman ha, gerek “bütün ideolojiler ve tüm ontik-otonom inanç/din/dogmalar”dan ve gerekse, bunların “hipnoz”undan uzak durunuz! Yine, aman ha, “akıllarınızı zorla devr alıp, beyinlerinizi felce uğratan” bu “Şeytânî Güçler”e de dikkat; benden uyarıp, hatırlatması…!

     Ha(y)di(n) geliniz; bugünden başlayıp, yeni bir son yazalım” ve/veya diğer bir okuyuşla, “bugün yeni bir son yapıp, yeniden başlayalım”; ne dersiniz, var mısınız?

 

     (1) Bkz. SHERMAN, James R.(Ph. D.); Rejection(Redetme)”, -Chapter(Bölüm): How to Survive Rejection(Reddedil-mekten Nasıl Kurtulunur?)-, Quote(Alıntı), p 45, Published by Pathway Books, Golden Valley, Minnesota, (Verified with scans), 1982. Yukarıdaki sözün birden çok kişiye[Zig Ziglar? Carl Bard? James R. Sherman? Philadelphia Eagles Futbol Takımı? Barrie M. Tritie? Dennis Reinhart? Maria Robinson? Jessie Jones?]  mâledilmesi çıkmazının çözümlendiği link için https://quoteinvestigator.com/2015/11/05/new-ending/.(Erişim Tarihi:20.02.2021).

     (2) Bkz. BAYHAN, Recep; 10.01.2021 tarihli, kendi “facebook” anasayfasındaki paylaşım yazısı, https://www.facebook. com/recep.bayhan.777.(Erişim Tarihi:10.01.2021).

     (3) Bkz. LUSSATO, Céline; Rana Ahmad, athée en exil : ‘Une Saoudienne agressée qui appelle la police se fera embarquer’ ”, L’Obs, (in French), 10 November, 2018.(Erişim Tarihi:22.02.2019).

     (4) Bkz. ELZAS, Sarah; “Live on Live - Saudi author in exile, Rana Ahmad, RFI English, France Médias Monde, 18 October, 2018.(Erişim Tarihi: 20.02.2019).

     (5) Bkz. AHMED, Rana; “Frauen dürfen hier nicht träumen: Mein Ausbruch aus Saudi-Arabien, mein Weg in die Freiheit[Kadınların Burada Rüya Görmesine(:Hayal Kurmasına) İzin Verilmiyor: Suudi Arabistan’dan Kopuşum, Özgürlüğe Giden Yolum)”, -German Edition-, Deutschland-Germany, 2018.

     (6) Bkz. “Richard Dawkins’ın, Suudi Arabistanlı Ateist Yazar Rana Ahmad ile Röportajı”, https://www.youtube. com/watch?v & https://en.wikipedia.org/wiki/Rana_Ahmad.(Erişim Tarihi:25.02.2019).

     (7) Bkz. JUDDI, Krishnamurti; https://tr.pinterest.com/pin/672795631808225459/ &https://sbaedebiyat.blogspot.com/ 2018/01/dusunmek-gercekten-de-ac-vericidir.html.(Erişim Tarihi: 20.02.2021).

 

     Zeki Coşkunsu276 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Konfesyonlarım & Yüzleşmelerim! İtirafımdır. - 20/09/2022
KONFESYONLARIM & YÜZLEŞMELERİM! İTİRAFIMDIR; SALT HEP İKİ MEVSİM BİLİP-YAŞADIM! BEN SİZİN DOĞRU SANDIĞINIZ ÇİZGİDEN SAPTIM! AMA SİZSE TÜM YAŞAMINIZI BÜYÜK BİR YALAN(-YANILSAMAY)A VAKFETTİNİZ!
METAFİZİĞİN NESNESİ TANRI İLE METAFİZİĞİN KENDİSİ OLAN FELSEFE ÖLDÜ MÜ? - 20/08/2022
METAFİZİĞİN NESNESİ TANRI İLE METAFİZİĞİN KENDİSİ OLAN FELSEFE ÖLDÜ MÜ?
Duygu Okyanusu İçindeki Akıl Adası - 29/07/2022
Duygu Okyanusu İçindeki Akıl Adası
YAŞAMSAL ÜÇ BÜYÜK KIRILMA* - 07/07/2022
YAŞAMSAL ÜÇ BÜYÜK KIRILMA YAŞAMSAL DENEYİM-ETKİNLİKLERİMDEN ÜÇ ÖRNEK KESİT
Felsefe Din Çatışması -II- - 09/05/2022
USDIŞILIĞIN TARİHİ: ‘İRRASYONALİTE(MANTIKSIZLIK-SAÇMALIK)’ İLE ‘RASYONALİTE(MANTIK-AKLA UYGUNLUK)’ ARASINDAKİ ÇATIŞMA(:ETKİLEŞİM & EVRİM)
Felsefe Din Çatışması -I- - 06/05/2022
‘METODİK KUŞKUCULUK(SCEPTICISME MÉTHODIQUE)’TAN HAREKETLE ‘KURAMSAL DÜŞÜNME(PENSÉE THÉORIQUE)’ ÖRNEĞİ VE ETKİNLİĞİNİN ‘İKİLİ(BINAIRE) DANS’I
Kanasın Kanamasına da... - 16/04/2022
‘Kanım çekiliyor’! Bu öyle bir ‘çekiliş’ ki Ne bir denizin, Ne de bir okyanustaki herhangi bir ‘med-cezir’, Yani ‘gel-git’lerinkine benziyor!
Pireye Kızıp Yorganı Yakalım mı? - 20/03/2022
MESELE ‘PİRE’ Mİ ‘YORGAN’ MI? YOKSA ASIL MESELE ‘YORGANIN SAHİBİ’; O YORGAN SAHİBİNİN ‘EMPÜRİTON’LU[KİRLETİCİ-SAFLIĞI BOZUCU MADDE(PARAZİT/AJAN) YÜKLÜ] PİRE ÜRETİCİ ZİHNİYETİ VE ORTAMI’ OLMASIN!?
Ben bir Savaş Karşıtıyım - 26/02/2022
“Savaşma; Öz-gür kal - Öz-gürce yaşa, Otantikçe sev(iş) ve üleş-paylaş!”
 Devamı