• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
Tuanna Güzel
Eylül
19/09/2020

Düşümde bir film kurgusuyum bu gece. Bir yandan umut beslediğimin heyecanı, yüreğimde kelebekler uçuşuyor. Eylül'ün göz kırpıcı sevimliliği aralıktan kestane tadını anımsatıyor ve yine kaç cumartesiye seninle anlam yüklüyorum.

Gerçi pazartesiyi severim. Hani yeniliktir benim için fakat cumartesi ise duygusal inşadır, bin bir gece masalı belki de…


Dilimde düşmeyen mırıltı, her fırçayı buladığımda; 'Damağımda yarım kalmış tatsın' sözleri dökülüyor belirsizlikler ülkesinin kilit noktasıdır.

Hangi zaman kipinden fırlamış gibiyiz?

Meğer ‘nitelikli yalnızlığımız'ın kendine has endamı, bir dansın gölgesidir. Oynayıp duruyoruz buram buram kokan kitaplar arasında. Yazıyı ilk 'yalnız'lık   keşfetmiş sanırım.

Sonrası mı?

Günü zerrelere bölsem yeter mi kafamdan geçenlerin hızına. Dipnotlar düşüyor ağrıyan yüreğime. Oysa küçük çok küçük yüreğimin ağır merhametidir baş kaldırışlarım. Aman...! Diyemiyorum işte, usanmışlıklardan ve iz bırakan ifadelerin ezik kalan intiharıdır insanda bulduğum her izlenimim. Kimsenin göremediğine artık ne deniyor mitlere göre ve canları cehenneme!

Hay gülen gözlerin derin bakışlarındaki burkucu sen, kendinin farkındasın. Ne senden başkası bilir ne senle olan. Kalem tıraşım olsa da derinleşen kaz ayaklarını açsam. Her anlam, oralarda gizlidir. Kim bilir, hangi öyküler sayfalar dolusu saklambaçlar oynuyordur. Kimler konakladı, kimler göçtü bu kayıp şehirde.

...

Bir eylül günü, dilimde mırıltı ‘damağımda yarım kalan tatsın ' sözleri…

Yazıda editör tarafından kısmî imlâ düzeltmesi yapılmıştır.

 460 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Okurken ve Yazarken İşleniyor muyuz? - 10/05/2024
İnsan deneyimlerinden evrilir. Deneyimlerinden dersler çıkarır, kendini işler tıpkı demirin işlenmesi gibi.
Hazin Gitmelerin Arkasında bir Ağıt Var - 29/04/2024
Bilemedim ama haksızlığa uğramışın canı can değildir kaç karış kırmızıya çalan bu topraklarda.
Okuduğum Kitabın Kazanımları - 22/04/2024
Okuduklarımız bizi şekillendirir.
itibar veren/ itibar bozan - 30/03/2024
...
Düşler Ülkesinde - 02/03/2024
......
Dirençli Kavgan - 20/02/2024
….
Kendime Dersler - 02/02/2024
Onu ilk defa gõrüyordu ve kendisinin sevimli ve güzel gõrüntüsü haliyle ilk etap da sevdirtiyordu . Sevgi ve ilgi karşısında oynayıp oynayıp zıplıyordu . Annesine, ısrarla saçlarını açmasını istedi bu minik. Henüz konuşamıyor fakat az da …
Beni Yanlış Anlama - 18/12/2023
….
Kuru Otlar Üstüne / Deneme - 26/11/2023
Yalın Alpay "in olay kurgusunu beğeniyorum. Yerinde çıkarımlarını ve edilen kazanımları dikkat çekici buluyorum. Bazen bir kitap ve yazarını anlatır, öyle ki panik olurum. Neyi kaçırdım?
 Devamı