• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
Tuanna Güzel
Mitolojinin Lanetli Yüzü
02/12/2016

Mitolojinin, kanser hücreleri iliklerimize kadar işlenmiş. Bu kanser her dem öldürür ve sonraki nesil genetik olarak bu hücreyi taşır, devir daim gibi devam  eder durur. 

Umut yiğidin kamçısıyken her şeye rağmen ama inadına inadına yeissiz, adanmışlıklarca. 

Zamansız, koşulsuz atına binmiş dört nala hem miskin hem cengaver...  Mitonun lanet yüzü, nefesiyle ıskalayıp durur umutzedenin ensesinden.

Baş belası yakamızı kurtaramadığımız, yalancı, ikiyüzlü samimiyetsiz, güvensiz... Hele koyunluğa rıza göstermiş mitonun kurucu avamı, öyle bir yüzü var ki dillere destan...

Ne olacağı asla bilinmez; çünkü renk vermemede fazla uzman. Arkanda ne iş çevireceğini bin yıl düşünsen aklına da gelmez ya! Yüzü temiz, dili baldan daha bal, cana yakın ateş gibi... Sonra birden bulutlar arasından sağanak yağmurdan sel olup boğar, gene renk vermeden bu kahrolası çehre!

Her geçen gün metropolün insanın, insaniyetten soyutlanan dejenerasyonunu fark ettikçe işte mitonun yüzü, bulanıklığı daha da netleşmiyor mu diye düşünüyorum. Kırsal azı olan, metropolün netliği arasındaki realite. Batı ve doğuya göre ise muhakkak nitelik ve nicelik bazında düşünüldüğünde bir adım ileri veya geri olduğunu gösterir bu çirkin yüz. Veya soya çekimdir yanlış ve doğrular kim bilir?

Bizi, biz edenedir şaşkınlığım, kızgınlığım, kırgınlığım. Esefle yakındığım ise masumiyetimizi kirletir şu bağnaz ve skolastiğin bekçileri olan mitocular. Umutlarımızı yerle yeksan edenler henüz boncuk boncuk kurumamış emeğimizi. Düşünceye ödü kopar, adını bile söylemedikleri o üç harfliler çarpar bunları ki tabularını yıkacağı “düşünce”. Reform, Fransız devrimleri gibi devrimler, efsanecilere göz kırpıyor kim bilir?

Hay eşek arıları soksun aklınızı, basireti kurumuş, kokuşmuş be breler…771 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Dirençli Kavgan - 20/02/2024
….
Kendime Dersler - 02/02/2024
Onu ilk defa gõrüyordu ve kendisinin sevimli ve güzel gõrüntüsü haliyle ilk etap da sevdirtiyordu . Sevgi ve ilgi karşısında oynayıp oynayıp zıplıyordu . Annesine, ısrarla saçlarını açmasını istedi bu minik. Henüz konuşamıyor fakat az da …
Beni Yanlış Anlama - 18/12/2023
….
Kuru Otlar Üstüne / Deneme - 26/11/2023
Yalın Alpay "in olay kurgusunu beğeniyorum. Yerinde çıkarımlarını ve edilen kazanımları dikkat çekici buluyorum. Bazen bir kitap ve yazarını anlatır, öyle ki panik olurum. Neyi kaçırdım?
Haksızlığa Başkaldırı Özgürlüğe Açılan Yoldur - 09/10/2023
özgürlük göğe yakışıyor her martı gibi maviye yakışıyor kuşlar her çocuk gibi
Eh Göğe Çıkalım - 20/08/2023
Özgürlük göğe yakışıyor Her martı gibi Maviye yakışıyor kuşlar
Güzel İnsanlara Teğet Geçiyoruz - 23/07/2023
Yaşam nasıl bir şeydir anlaşılmıyor. Bazen çok karmaşık, bazen çok basit.
Kaybolduk - 22/05/2023
Koca bir ezginin sonuydu sersemlemiş hikayen Maharetli öfkeni kusuyordun hünerle işlenmiş hikayende.
İki Palyaçonun Düşü - 17/04/2022
Yazmak, duyguların dışarıya sızıntısıdır. Düşlerin heyyulası, düşüncenin kıpırtı halidir. Söz şiir olsun dedim olmadı.
 Devamı