• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
Tuanna Güzel
Mitolojinin Lanetli Yüzü
02/12/2016

Mitolojinin, kanser hücreleri iliklerimize kadar işlenmiş. Bu kanser her dem öldürür ve sonraki nesil genetik olarak bu hücreyi taşır, devir daim gibi devam  eder durur. 

Umut yiğidin kamçısıyken her şeye rağmen ama inadına inadına yeissiz, adanmışlıklarca. 

Zamansız, koşulsuz atına binmiş dört nala hem miskin hem cengaver...  Mitonun lanet yüzü, nefesiyle ıskalayıp durur umutzedenin ensesinden.

Baş belası yakamızı kurtaramadığımız, yalancı, ikiyüzlü samimiyetsiz, güvensiz... Hele koyunluğa rıza göstermiş mitonun kurucu avamı, öyle bir yüzü var ki dillere destan...

Ne olacağı asla bilinmez; çünkü renk vermemede fazla uzman. Arkanda ne iş çevireceğini bin yıl düşünsen aklına da gelmez ya! Yüzü temiz, dili baldan daha bal, cana yakın ateş gibi... Sonra birden bulutlar arasından sağanak yağmurdan sel olup boğar, gene renk vermeden bu kahrolası çehre!

Her geçen gün metropolün insanın, insaniyetten soyutlanan dejenerasyonunu fark ettikçe işte mitonun yüzü, bulanıklığı daha da netleşmiyor mu diye düşünüyorum. Kırsal azı olan, metropolün netliği arasındaki realite. Batı ve doğuya göre ise muhakkak nitelik ve nicelik bazında düşünüldüğünde bir adım ileri veya geri olduğunu gösterir bu çirkin yüz. Veya soya çekimdir yanlış ve doğrular kim bilir?

Bizi, biz edenedir şaşkınlığım, kızgınlığım, kırgınlığım. Esefle yakındığım ise masumiyetimizi kirletir şu bağnaz ve skolastiğin bekçileri olan mitocular. Umutlarımızı yerle yeksan edenler henüz boncuk boncuk kurumamış emeğimizi. Düşünceye ödü kopar, adını bile söylemedikleri o üç harfliler çarpar bunları ki tabularını yıkacağı “düşünce”. Reform, Fransız devrimleri gibi devrimler, efsanecilere göz kırpıyor kim bilir?

Hay eşek arıları soksun aklınızı, basireti kurumuş, kokuşmuş be breler…843 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Bir Mültecinin Canhıraşı Gibi - 25/07/2024
Boşluklar var diyor şair Her eksiklik birer boşluktur
Güven Duvarı - 04/07/2024
Doğru ya, kaçımız kaçına itirazsız yaslanabiliriz. Kaçı, kaç kişi bizi güven duvarı görebilir ve yaslanabilir. Yaslarken düşmemek, boşluk hissetmemek önemlidir. Bazı dostlarıma karşı bu boşluğu duyuyordum, ki çok sevip en en dediklerimden.
Okurken ve Yazarken İşleniyor muyuz? - 10/05/2024
İnsan deneyimlerinden evrilir. Deneyimlerinden dersler çıkarır, kendini işler tıpkı demirin işlenmesi gibi.
Hazin Gitmelerin Arkasında bir Ağıt Var - 29/04/2024
Bilemedim ama haksızlığa uğramışın canı can değildir kaç karış kırmızıya çalan bu topraklarda.
Okuduğum Kitabın Kazanımları - 22/04/2024
Okuduklarımız bizi şekillendirir.
itibar veren/ itibar bozan - 30/03/2024
...
Düşler Ülkesinde - 02/03/2024
......
Dirençli Kavgan - 20/02/2024
….
Kendime Dersler - 02/02/2024
Onu ilk defa gõrüyordu ve kendisinin sevimli ve güzel gõrüntüsü haliyle ilk etap da sevdirtiyordu . Sevgi ve ilgi karşısında oynayıp oynayıp zıplıyordu . Annesine, ısrarla saçlarını açmasını istedi bu minik. Henüz konuşamıyor fakat az da …
 Devamı