• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tabusalcom?ref=hl
  • https://twitter.com/tabusal
Tuanna Güzel
Okyanusta Bir Damlayım
14/05/2017

 

Okyanusta bir damlayım. Ne gören olur ne duyan. Sessizliğime insanın attığı çalım mıdır? Hayata yön veren “insan” iken tabandan tavana ve tavandan tabana aktördürler. Kim kime, dum duma..

Akıl, düşünüyor olmaktan zıp zıp oynayıp duruyor kendi limanında, aydınlatmak için kendi türevini. Barikatlar her sebepten sıralanmış, en başta tabusundan sıyrılmak bir tarafa, tabusunu öz diye mıhlamış badigartlar. Sonraki barikat beni benden çok sayan, suyun bulanıklaşmasını engelleyen, “ben ne desem, o olur” diyen balinalar. Balinalar düzen sağlayıcılar, tabusunu mıhlamışların ciciliğinden memnun iken, güvenliklerinden de sorumlu efendim.

Gömülüyorum an be an, çoğu defa zorunludur suskunluğum, pirince giderken bulgurdan olmayayım. Deneyimlendim… Bulgurdan olmanın zorlukları öğretildi insandaşlarımca. Sahi, hayat bir deneyim midir yoksa deneyim dediğim şey, var olduğundan beridir birbirini yiyen, tamamlanmamış insan mıdır? Birbirini kemiren evrimsiz varlık, doğayı,  evreni bozmakla da ant içmiş sonrasında ise “Kader, Tanrı’dan “ diye suç ortağı bulmuş bin bir savunma mekanizması. Hala yetkinleşmemiş aklı farkında değildir bu türevin. Donkişotlar pankartlarını açmışlar, dertleri farklı, birbirinin karın ağrısından habersiz. Kimi kuyruk acısı, kimi star olmak, kimi birikmiş nefretini başkalaştırarak kusmaktır bu kandırıkçının. Kimi kaymak yemek için türünü ezmektir, kimi o..  Kimi cinsellik avcılığının popülaritesinde süslü, çağdaş özgürlük palavrası ile.

Hayvanın gözünden insana bakılsa acep kim hayvan?984 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Dirençli Kavgan - 20/02/2024
….
Kendime Dersler - 02/02/2024
Onu ilk defa gõrüyordu ve kendisinin sevimli ve güzel gõrüntüsü haliyle ilk etap da sevdirtiyordu . Sevgi ve ilgi karşısında oynayıp oynayıp zıplıyordu . Annesine, ısrarla saçlarını açmasını istedi bu minik. Henüz konuşamıyor fakat az da …
Beni Yanlış Anlama - 18/12/2023
….
Kuru Otlar Üstüne / Deneme - 26/11/2023
Yalın Alpay "in olay kurgusunu beğeniyorum. Yerinde çıkarımlarını ve edilen kazanımları dikkat çekici buluyorum. Bazen bir kitap ve yazarını anlatır, öyle ki panik olurum. Neyi kaçırdım?
Haksızlığa Başkaldırı Özgürlüğe Açılan Yoldur - 09/10/2023
özgürlük göğe yakışıyor her martı gibi maviye yakışıyor kuşlar her çocuk gibi
Eh Göğe Çıkalım - 20/08/2023
Özgürlük göğe yakışıyor Her martı gibi Maviye yakışıyor kuşlar
Güzel İnsanlara Teğet Geçiyoruz - 23/07/2023
Yaşam nasıl bir şeydir anlaşılmıyor. Bazen çok karmaşık, bazen çok basit.
Kaybolduk - 22/05/2023
Koca bir ezginin sonuydu sersemlemiş hikayen Maharetli öfkeni kusuyordun hünerle işlenmiş hikayende.
İki Palyaçonun Düşü - 17/04/2022
Yazmak, duyguların dışarıya sızıntısıdır. Düşlerin heyyulası, düşüncenin kıpırtı halidir. Söz şiir olsun dedim olmadı.
 Devamı